Szervezetünk Antibiotikum Munkacsoportja 2024. februárjában útjára indít egy havi rendszerességű online képzést, melyben társszakmák bevonásával járják körbe a helyes antibiotikum használat aspektusait.
Első időpont: 2024. február 20.
Antibiotikum munkacsoport bemutatkozása
Vezető: Buchholcz Gyula
A munkacsoport célja, hogy a hazai kórházakban minél több antibiotikum terápiában kompetens intézeti gyógyszerész segíthesse a klinikusok munkáját. Hogy mi indokolja a fenti szakemberek létjogosultságát?
Dr. Botz Lajos egyetemi tanárt bízta meg dr. Miseta Attila rektor a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának (PTE GYTK) vezetésével 2019. május 15-től. A PTE GYTK Kari Tanácsa 2019. május 6-ai ülésén 18 igennel, és 2 tartózkodással támogatta dr. Botz Lajos pályázatát.
Az új dékán a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen végzett gyógyszerészként 1981-ben. Egyetemi doktori címét 1984-ben, PhD-fokozatát 1997-ben szerezte meg, 2004-ben habilitált. Több szakterületen szakgyógyszerészi képesítést szerzett. 1992 óta a PTE oktatója adjunktusként, 1999-től egyetemi docens a PTE ÁOK Gyógyszerészeti Intézetében. Egyetemi tanári kinevezését 2007-ben vette át.
IMI program: harc az antibiotikum rezisztencia ellen
Az Innovative Medeicines Initiative (IMI) egy 223,7 millió eurós projektet indított, hogy elősegítse az antibiotikum rezisztencia elleni harcot és az új antibiotikumok fejlesztését.
A Hungaropharma Zrt. által életre hívott Felelős Vállalkozás Díj az olyan magánszemélyek, gyógyszertárak, intézeti gyógyszertárak, kis-, és nagyvállalatok (gyógyszergyártó, étrend-kiegészítő-, gyógyászati segédeszköz gyártó) tevékenységét ismeri el, akik valamely kezdeményezésükkel felelős elkötelezettséget mutattak külső környezetük, vagy belső közösségük irányába.
Gratulálunk a a Budapesti Szent Ferenc Kórház Intézeti Gyógyszertár dolgozóinak, akik a "Legkiemelkedőbb felelős intézeti gyógyszertár"
kategóriában emlékplakettet és emléklapot kaptak. A díjat dr. Branyiczki Eszter intézeti gyógyszerész vette át 2019. április 26-án.
Fidaxomicin egy új per os alkalmazható macrocyclic antibiotikum. Az új hatásmechanizmusú és szűk hatásspektrumú antibiotikumot a C. difficile fertőzések kezelésére fejlesztettek ki. A klinikai vizsgálatok alapján a Fidaxomicin jobb hatással rendelkezik, mint a Vancomycin
Az előállító Optimer Pharmaceuticals forgalomba hozatali engedélyért fordult az Egyesült Államokban és Európában.
A referátum teljes terjedelemben itt olvasható!