.
Magisztrális gyógyszerkészítés
Gyógyszerbiztonság
Gyógyszerterápia
Klinikai gyógyszerészi szolgálat
Previous Next Play Pause
Kollányi GáborA HospInvest tulajdonosai pénteki közgyűlésükön úgy döntöttek, megindíttatják cégük ellen a felszámolási eljárást.

Ezzel lezárult a hazai egészségügy történetének egyik, politikai al- és felhangokkal sűrűn tűzdelt, rokon- és ellenszenvet egyaránt kiváltó fejezete.

Miután hitelező bankja több mint egy milliárd forintot leemelt tartozása fejében a cég számlájáról, a HospInvest idén áprilisban csődvédelmet kért maga ellen. Az ezzel életbe lépő moratórium lélegzetvételnyi időhöz juttata volna a céget, hogy rendezze sorait, s megtalálja a távozott Európai Beruházási és Fejlesztési Bank (EBRD) utódját, egy újabb pénzügyi befektetőt. Mivel az idő előrehaladtával egyre késett az utód megjelenése, így a cég irányítása alá tartozó kórházak tulajdonosai – az önkormányzatok – egymás után jelentették be a HospInvesttel kötött szerződés felbontásának szándékát.

A mai közgyűlési határozat hátteréről Kollányi Gábort kérdeztük. A zrt vezetője elmondta, hogy a július másodikán esedékes OEP finanszírozás 1,4 milliárdjából az egészségpénztár levonta a korábban adott finanszírozási előleget, így végül is 1 milliárd 70 millió forint került a számlájukra. Ez az összeg azonban nem elegendő a kórházak működtetésére, esetleg meglévő vagyonelemeikből pedig nem pótolhatták a hiányzó milliókat. A csődvédelmi törvény ugyanis nem engedi meg a moratórium ideje alatti vagyonvesztést. Így egyetlen lehetséges megoldás marad: a cég felszámolásának kezdeményezése.

A cikk teljes terjedelemben itt olvasható.

Forrás: Weborvos