.
Magisztrális gyógyszerkészítés
Gyógyszerbiztonság
Gyógyszerterápia
Klinikai gyógyszerészi szolgálat
Previous Next Play Pause

Megbeszélést kezdeményez a Békés megyei önkormányzat fideszes elnöke az egészségügyi miniszterrel, miután a Legfelsőbb Bíróság hatályon kívül helyezte a korábbi tárcavezető ágyszámokra vonatkozó határozatát.

Egyeztetést kezdeményez hétfőn az egészségügyi miniszterrel Domokos László, a Békés Megyei Közgyűlés fideszes elnöke, miután az önkormányzat pert nyert Molnár Lajos, korábbi szakminiszter ágyszám kapacitással kapcsolatos határozatával szemben, amit a Legfelsőbb Bíróság hatályon kívül helyezett. A Békés megyei önkormányzat most 2,5 milliárdos kártérítésről, illetve az egészségügyi ellátási rendszer visszaállításáról akar az egészségügyi tárca jelenlegi vezetőjével tárgyalni - mondta Domokos László szombati sajtótájékoztatóján, amit Mikola Istvánnal, volt egészségügyi miniszterrel tartott.

A Békés Megyei Önkormányzat az országban elsőként nyert pert Molnár Lajos egészségügyi miniszter 2007 tavaszán hatályba lépett határozatával szemben. Ez egy új rendszer szerint határozta meg az egészségügyi intézmények ágyszám kapacitását, vagyis azt, hogy a különböző kórházakban meghatározott osztályokon hány beteg ellátását finanszírozza az állam. A Legfelsőbb Bíróság tavaly év végén szüntette meg ezt a határozatot három Békés megyei egészségügyi intézmény esetében. Az indoklás szerint ugyanis ez a határozat figyelmen kívül hagyta a legmagasabb szintű testi és lelki egészséghez való jog biztosítását, és nem igazodott a megyei lakosságszámhoz és a statisztikai adatok szerint szükséges ellátásokhoz sem.

Domokos László szerint a most megszüntetett határozat a hatályba lépést követő 22 hónapban 2,5 milliárd forintos kárt okozott a pluszkiadások és bevételkiesések miatt a megyei Pándy Kálmán kórháznak. A Pándy Kálmán kórház minden negyedik ágyát megszüntette a rendelet, finanszírozhatatlanná vált, így csődbe ment az akkor 100 éves tüdőkórház, 230 embert kellett csoportos létszámleépítés keretében elbocsátani, meg kellett szüntetni két telephelyet és osztályokat kellett átalakítani - tette hozzá. A megyei közgyűlés elnöke szerint amellett, hogy a rendelettel pénzt vontak el a kórháztól, fölöslegesen kellett embereket elküldeni, felesleges intézmény összevonásra kényszerítették az önkormányzatot, a helyi lakosok ellátása is korlátozva volt.

A cikk teljes terjedelmében itt olvasható.

Forrás: Híradó.hi